Kompletní a snad i vyčerpávající informace o badmintonovém oddílu SK Podolí najdete v přehledném menu umístěném nahoře. Stručné informace o vzniku oddílu naleznete v záložce O nás

Předem děkujeme za podporu a případné připomínky, názory, ohlasy ...

Novinky

III. liga - družstvo "B" vyhrálo ve Vranovicích

06.12.2012 08:51

Ve středu 05.12.2012, tedy v čertovský večer, vyrazilo lehce oslabené družstvo "B" (Michal si pracovně užíval SAPu v Německu) do Vranovic. Místo v sestavě, tak nakonec velmi úspěšně zaujmul Jindra Schick z "C" a zbývalo jen počkat, jestli nakonec dorazí z Dukovan i "chorobně" známý opozdilec Milan. Venku mezitím vypukla chumelenice a tak vzali někteří po převlíkačce v promrzlé šatně zavděk panákem místní ořechovice. Milan nakonec dorazil celkem včas, a tak jsme mohli na tradičně velmi kluzké podlaze začít hrát. Petr se na prvním singlu mužů dlouho hledal, stejně tak vzdorovitě odmítal i očistit boty na mokré hadře ... nakonec ale Juraje ve třech setech udolal. V souběžně hraném špílu dvouhry žen nestačila až nečekaně hladce Eva na svou soupeřku. Stav 1:1. Stejně dopadl i Standa na druhém mužském singlu ... hodně mizerný výkon zralý na konec s badcem ... Mladý a navíc levoruký soupeř mi nedal skoro žádnou šanci. Na sousedním kurtu hrál Jirka Strouhal, který na třetím singlu nakonec udolal svého protihráče ve třech setech. Jirkovi velká pochvala za koncentrovaný výkon s minimem jeho obvyklých a mnohdy zbytečných "parádiček" ... jen tak dál ! Jednalo se možná o zlomový zápas celého utkání, kterým jsme srovnali na stav 2:2. Ve čtyřhře žen se bojovalo též ve třech setech, kde měly Evča s Martinou nakonec pevnější nervy v koncovce. Velmi nečekaným, ale o to více příjemným překvapením se stala naše druhá mužská čtyřhra. Jirka Strouhal s Jindrou Schickem spolu v životě nehráli, ale na kurtu si "dokonale" sedli a nadšeným výkonem udolali chybující soupeře ve dvou setech ... paráda ! Stav 4:2. Na prvním mužském deblu se představili Petr s Milanem, kteří vyhráli též ve dvou setech a přidali tak vítězný pátý bod večera. Kosmetickou podobu výsledku, nakonec v mixu upravili Martina se Standou. Sice sem hrál opět na prdlačku, ale naštěstí to ve třech setech stačilo. Konečný stav 6:2. Po třech kolech, tak máme tři vítězství ! Nyní nás čekají odvety, tak uvidíme jak si povedeme dál ...

>>

IV. liga - družstvo "C" puklo ve Zlíně

03.12.2012 16:15

Snad brzkým nedělním časem, snad námrazou která se přenesla i na hráče, v každém případě však družstvo "C" ostudně prohrálo ve Zlíně. Ještě štěstí, že Jindra zapomněl foťák, takže to nemáme ani zdokumentované...Více již brzy v záložce VÝSLEDKY.

>>

Pozvánka na Vánoční večírek

30.11.2012 19:23

Jitce velký dík za organizaci a grafické ztvárnění.

>>

III. liga - družstvo "B" vyhrálo v Hamrech

19.11.2012 08:32

V neděli 18.11.2012 vyrazilo "B" na druhé letošní klání, tentokrát do Hamrů nad Sázavou. Venku bylo poměrně sychravo a tak jsme se těšili do vyhřáté haly. Po lehkém úvodním rozpinku se začaly hrát hned čtyři zápasy najednou, a sice všechny singly mužů a čtyřhra žen. Jako první dohrál na 2. DM Michal, který svého soupeře přehrál hladce ve dvou setech. O set víc se s levorukým soupeřem zapotil Standa na 3. DM, bylo to lehké trápení s naštěstí dobrým koncem. Stav 2:0. Po krátké mateřské přestávce se do hry zapojila i Martina, která si zahrála s Evou čtyřhru žen. Po dvou vyrovnaných setech, které oba skončily až v nastavení 22:24, 23:21 už naše holky na soupeřky ve třetím setu nestačily. Trochu překvapivá ztráta nás postihla na 1. DM, kde se Petr trápil zejména s rychlými míči, které z jeho rakety létaly až nezvykle často za zadní čáru. Petr bojoval, ale nakonec ho soupeř ve třetím setu udolal 25:23. Stav 2:2. Následovala "tragická disciplína" aneb druhý debl pro Michala se Standou ... nějakou zázračnou haluzí jsme sice dali první set, ale další dva jsme tahali hodně za krátký konec ... Naopak první debl Petra s Milanem své vystoupení ve třech setech zvládl. Stav 3:3. Na singlu žen mezitím bojovala Eva ... ve dvou koncovkách nakonec vyhrála 23:21, 21:19 ... pěkné. No a zbývalo to na Jitku s Milanem. Promrzlá Jituš, posilněna několika výroky "musíš", to nakonec v mixu s Milanem ve dvou setech dokázala. Dalo by se tak komplexně říci, že jsme utrpěli výhru 5:3 ... Téměř v komplet sestavě, pouze bez Michala (který si naordinoval romantický víkend) jsme se před cestou zpět posilnili v Polničce na obědě ... Standa s Petrem a Milanem dokonce ještě přídavkem v podobě tataráku v Brně ...

>>

IV. liga - družstvo "C" udolalo Kometu "B"

16.11.2012 23:17

Družstvo "C" ve středu přívítalo doma Kometu "B". Ač jsme si před utkáním mysleli, že by výsledek mohl být podobný jako s VUT, byl to těžký boj až do posledního setu... Více již brzy v záložce VÝSLEDKY.

>>

II. liga - družstvo "A" hrálo s RSC "A"

01.11.2012 07:32

Ani druhé vystoupení našeho "A" nedopadlo bohužel úplně podle představ ... škoda mužských singlů ... Čestný bod přistál pouze z deblu žen, a tak si hostující tým BC RSC Brno "A" odvezl nakonec výhru v poměru 7:1.

>>

III. liga - družstvo "B" zdolalo RSC Brno "B"

25.10.2012 01:10

Ve středu 24.10.2012 vstoupil jako poslední ze všech podoláckých družstev do ostrých soutěží i "B" tým. Na domácí palubovce přivítal tým BC RSC Brno "B", který po necelých dvou hodinách udolal v poměru 6:2. Domácí byly v podstatě obě družstva, protože RSC trénuje 2x týdně v Podolí ... zbývalo tak pouze zvolit tu správnou stranu a mohlo to vypuknout ... Utkání jsme načli mužskými a ženskou čtyřhrou. Druhý debl Standa s nemocným a antibky přecpaným Michalem ve dvou setech celkem jasně projeli ... i když druhý set to chvilku vypadalo, že by to mohlo dopadnout ... první debl v podání Petra s Milanem dopadl podstatně lépe ... výhra ve třech setech ... stav 1:1. Eva s Jitkou vybojovaly též ve třech setech druhý bod. Na 3:1 zvýšil po dvousetové výhře Michal na druhém singlu. Na třetím singlu mužů naopak Jirka Strouhal nestačil na běhavého soupeře ... stav 3:2. V mixu se představili Jitka s Milanem ... v prvním setu jasně diktovali hru a ve druhém bohužel hned za stavu 1:0 musel pro zranění odstoupit Standa Jelínek ... stav 4:2. Standovi přejeme rychlou rekonvalescenci ... Pátý bod přidala v singlu žen dvousetovou výhrou Evča, a na konečných 6:2 upravil asi v nejhezčím zápase večera vůbec, na prvním singlu Petr Svoboda. V roli fanouška se po mateřských povinnostech objevila v Podolí i Martina s malinkatým potomkem v náručí ... Marťu už lehce svrbí ruce, a tak se můžeme těšit, že v některém z příštích utkání nastoupí v plné síle zpět :-) První vítězství "B" družstva bylo samozřejmě "lehce decentně" pár členy týmu zapito o čemž svědčí i čas psaní reportáže :-) aneb co můžeš napsat dnes neodkládej na dnes :-)

>>

Lehce zábavná podolská videjka :-)

20.10.2012 18:40

Jedno celkem slunečné odpoledne se naše Jitusha v práci trošku nudila a rozhodla se zpestřit svoje pracovní návyky z neustálého mačkání kláves Ctrl "C" a Ctrl "V" na krapet složitější počítačové dovednosti ... na výsledky několika hodinového režírování a následného sestříhání se můžete podívat v odkazech viz níže ... přejeme příjemnou zábavu :-) při nabíhání videjek prosíme o krapet trpělivosti ...

PŘEDZÁPASOVÝ TANEC PODOLSKÝCH MUŽŮ

POZÁPASOVÝ VÍTĚZNÝ "KANKÁN" TANEC

A nakonec jak budeme tančit v daleké budoucnosti ... SKELETON DANCE

>>

IV. liga - družstvo "C" si odvezlo body z VUT

18.10.2012 09:57

První zápas v nové IV. lize si odbylo i naše družstvo "C" se sestupivším týmem z III. ligy VUT Brno. Jelikož je naše marodka v těchto dnech poměrně zaplněná, bratrsky nám vypomohlo "B"éčko. Více již brzy v záložce VÝSLEDKY.

VUT

>>

II. liga - družstvo "A" hrálo v Chropyni

13.10.2012 15:17

První zápas má za sebou naše družstvo "A". Z Chropyně si odvezl od místního "A" týmu porážku v poměru 2:6. O body se postarali Emil s Petrem v deblu a Emil v singlu.